Daňová evidence

Podnikáte na základě živnostenského oprávnění, jste živnostník tedy OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná). Nejspíš nejste zapsáni v obchodním rejstříku. Potom máte dvě možnosti jak se se svým podnikáním vypořádat před finančním úřadem. Buď zvolíte možnost uplatnit výdaje paušální částkou, nebo budete vést daňovou evidenci. Při splnění jednoduchých podmínek můžete na konci účetního období zvolit způsob danění, které je pro vás nejvýhodnější.

Když bude vaše živnost generovat dostatek výdajů, pravděpodobně povedete daňovou evidenci, protože pro vás bude daňově výhodnější než paušální výdaje. Daňová evidence není tak striktně svázána předpisy a je administrativně jednodušší než vedení podvojného účetnictví. Zjistěte si v našem ceníku výhodné ceny za vedení daňové evidence pro OSVČ s malým množstvím dokladů.

Vedení daňové evidence má přesto různá úskalí a začínajícímu podnikateli se vyplatí přijít se poradit o svém podnikání, ověřit si svá specifika, nastavit a zjistit, jak mají vypadat pokladní doklady i vydané faktury. Jak je to s obratem a povinností stát se plátcem DPH. Povedete si sami záznamy, můžete se kdykoliv poradit a na konci roku nám předáte podklady a my zpracujeme přiznání k dani z příjmu fyzických osob.

Postaráme se o vaši zavedenou živnost, zkontrolujeme nastavené mechanismy a  povedeme vám daňovou evidenci, včetně přiznání daně z přidané hodnoty, personalistiky a mzdové agendy, evidence majetku, závazků a pohledávek. Na konci roku to vše zkontrolujeme, uplatníme  všechny zákonné slevy, připravíme a vložíme vám do rukou kompletní daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob včetně příloh pro OSSZ a zdravotní pojišťovnu.

Využijte vedení účetnictví on-line. V případě, že máte větší množství dokladů, které si rádi zpracováváte a připravujete sami, je vám k dispozici náš účetní program.  Pracujeme v účetním programu Pohoda Komplet SQL. Tento program je vám k dispozici a můžete si zde vydávat faktury, zapisovat drobné náklady do  pokladny nebo vézt skladovou evidenci. Každý podle svého rozhodnutí a potřeby, ostatní uděláme my. Vše s patřičným odborným dohledem a zaškolením.

Můžete se na nás s důvěrou obrátit i proto, že společnost je řádně pojištěna profesním pojištěním účetních u  ČSOB Pojišťovny a.s.  s číslem smlouvy 805160657.

Tématické články

Více tématických článků »